ISO-9001

פינוי עשן 

פינוי עשן 
התקנת מערכות פינוי עשן ע"י מילניום מיזוג אוויר בע"מ

מערכות פינוי עשן הן מערכות אשר חובה להתקין בכל בית עסק, מפעל, מסעדה, חניון או מרכז ציבורי. נהלי הבטיחות קובעים כי לא ניתן לפתוח את אחד החללים הנ"ל ללא מערכת פינוי עשן אשר מגובה בגלאי עשן ומערכת לכיבוי אש. בעת שריפה מערכת זו נועדה לוודא כי העשן הנמצא בחלל יישאב ויפלט מחוץ למבנה. לרוב, המערכת כוללת פתחי שחרור עשן, דלתות אש, וילונות אש, חסמי אש, מערכת יניקה, מנועים לשחרור עשן ועוד. חשוב לוודא כי מערכת פינוי העשן עומדת בדרישות הרשות הארצית לכבאות והצלה.

מערכות פינוי עשן

בעת פריצת שריפה, נפלטים לאוויר גזים רעילים הגורמים להרעלה וחנק, זאת בנוסף לחום ולעשן אשר פוגעים בכל מי שנמצא בחלל. מערכת פינוי עשן אוטומטית תאפשר ליצור אזורים בטוחים בחלקים שונים במבנה אליהם ניתן יהיה לברוח. הדבר מתאפשר בעזרת חלונות ופתחים קבועים או חלונות עשן אוטומטיים :

 • מנוע – את המנוע יש להתאים לפתח הנדרש לשחרור עשן. על מנת לעשות זאת כהלכה יש לבדוק מהו השטח האפקטיבי להוצאת עשן. ישנם מנועים לינאריים המתאימים לחלונות הזזה ולפתחים של גגות, בעוד במקומות אחרים בהם לחלון משקל רב יש צורך להשתמש במנועים בעלי יכולות פתיחה בעומס גבוה. מנועים הטובים לכך הם מנועי זרוע.
 • מערכת פיקוד – מערכת הפיקוד של שחרור העשן היא בעצם המוח והלב של המערכת. המערכת מאפשרת שחרור עשן באמצעות מנגנונים חשמליים שונים. מערכת זו מאפשרת בקרה ושליטה על קווי ההזנה של מנועים ומספקת חשמל בעת הפסקת חשמל בעזרת מערכת גיבוי הבנויה מסוללות נטענות.
 • מפוחים – השימוש במפוחים המזרימים אוויר מאפשרים שחרור מאולץ של עשן בעזרת החלפת אוויר בחלל. הדבר מאפשר פינוי מהיר של חום ועשן.

פינוי עשן - מילניום מיזוג אוויר

מילניום – פתרונות פינוי עשן לתעשייה

ברוכים הבאים לאתרנו. חברת מילניום מיזוג אוויר בע"מ מתמחה בפתרונות מיזוג המותאמים באופן אישי לכל לקוח המעוניין במיזוג אוויר תעשייתי, מערכות לפינוי עשן, מערכות יניקה וסינון, ציוד עגינה ועוד. אנו משתמשים בחומרי הגלם הטובים ביותר אשר עומדים בתקן הישראלי והבינלאומי כך שהציוד שלנו משרת את לקוחותינו במשך שנים רבות קדימה.

מידע נוסף בנושא

פינוי עשן לתעשייה

מערכות פינוי עשן כדאי לתכנן עם חברת מילניום מיזוג אויר בע״מ. מערכות אלו, כפי ששמן מרמז, הן מתקנים המיועדים לפינוי עשן באופן מסודר מבית העסק. מדובר על מערכות הדרושות כמעט בכל בית עסק, מפעל, מסעדה ומרכז ציבורי. ללא מערכות אילו העשן שנוצר בהם יכול להתפזר לכל חלקי המבנה ולגרום לאי נוחות לאורחים או לעובדים ואף לבעיות רפואיות ובטיחותיות.

 

כיצד מתקינים מערכת פינוי עשן?

 • על פי חוק, כל מקום ציבורי צריך להתקין מערכות פינוי עשן בעיקר מטעמי ביטחון., אשר תואמות את תקן .1001 הרעיון העומד מאחורי זה הוא שבמידה ותפרוץ שריפה בעסק, העשן יוכלו להתנקז החוצה ובכך למזער את הנזק היכול להיגרם מהעשן.
 • המערכות הנפוצות ביותר עשויים ממפוחים מיוחדים העומדים בתקן אשר קולטים את העשן ופולטים אותו מחוץ למבנה. ניתן למצוא מפוחים כאלה לא רק במבנים תעשייתיים וציבורים, אלא גם במבנים פרטיים. לדוגמה קולט אדים או ונטה הנמצאים כמעט בכל מטבח כיום, והשואבים את האוויר מתוך המטבח החוצה.
 • מערכות אילו יכולות להיות פרטניות, כלומר לכל חדר, או להיות מרכזיות, כלומר מטפלות בכל החדר. בדרך כלל יש צורך להתקין ארובה על הגג לצורך יציאת העשן.
 • התקנת מערכת פינוי עשן מחייבת הזמנת קצין בטיחות מומחה בתחום, אשר ידע לבחון את המבנה ולהחליט אילו עבודות צריכות להתבצע ואילו מכשירים להתקין. לאחר מכן הוא צריך לקבוע את דרכי המילוט הבטוחות עבור המשתמש..
 • המערכת עצמה צריכה להיות מחוברת לגלאי עשן, כך שהמערכת תתחיל לפעול מיד כאשר הגלאי מאתר עשן ומתחיל לעבוד. ניתן כמובן לחבר את המערכות הללו למערכת המתזים (ספרינקלרים), כך שבמידה ופורצת שריפה הם יכנסו מיד לעבודה.
 • ניתן בנוסף להתקין אלמנטים נוספים שיאפשרו לפלוט את העשן החוצה. למשל חלונות לשחרור עשן הנבנים על הגג ומאפשרים פליטה של העשן מעלה.
 • תכנון מערכת פינוי עשן מחייב אישור מהנדס מיזוג אוויר .

 

היכן ניתן להתייעץ עם מומחה לפינוי עשן?

חברת מילניום מיזוג אוויר בע״מ מתכננת ובונה מערכות פינוי עשן שנים רבות. אנו מתגאים ביכולתנו להתאים את המערכת הטובה ביותר ללקוחותינו ולתחזק כל מערכת אותה בנינו. במידת הצורך נמצא פתרונות אשר יתאימו ללקוח ולבית העסק , כל התכנון נעשה במחלקת הנדסה יצירתית.

שחרור עשן מאולץ

החל ממערכות פינוי עשן טבעיות ועד אלו המכניות, על מנת להתמודד עם המצב המורכב היטב – יש להתקין אותן במקצועיות. כך ניתן יהיה לפנות כראוי את דרכי המילוט של המבנה, כמו גם לאפשר נשימה נוחה בהרבה של חמצן. לפרטים נוספים על נושא זה, יש לפנות אל חברת מילניום מיזוג אוויר בע"מ. חברה זו היא מהמובילות בארץ בתחום פתרונות הקירור והמיזוג. פתרונות אלו ניתנים למגוון לקוחות מענפי התעשייה השונים: תעשיית המזון, התעשייה הרפואית, התעשייה הימית, תעשיית התקשורת ועוד.

 

סוגים שונים של מערכות פינוי עשן

גם בימי שגרה, עלינו להעירך למקרים מיוחדים כדוגמת שריפות. לשם כך, נדרש להתקין מערכות שונות שיסייעו להתמודד עם המצב המורכב על הצד הטוב ביותר. אחד הפתרונות הבולטים והמומלצים ביותר הוא התקנת מערכת פינוי עשן. בין אם מדובר במוסדות ציבוריים, עסקים בתחום המזון, מפעלים תעשייתיים ובין אם מדובר במקומות אחרים – באמצעות מערכת פינוי העשן נוכל לוודא כי העשן אכן יוצא בצורה מסודרת ונפלט החוצה.

כיום, ישנם 2 סוגים מרכזיים של מערכות פינוי עשן: טבעי ומכני.

 • מערכת פינוי העשן הטבעית משתמשת בעילוי טרמי של העשן עד הנקודה הראשונה בתוכה. כל זאת, כדי שהעשן יתפנה מהמבנה היטב. התוצאה הסופית היא ששכבת העשן העליונה מכילה רעלנים – בעוד זו הנמוכה מכילה כמות פחותה של עשן; עובדה המאפשרת נשימת חמצן יעילה הרבה יותר.
 • מערכת פינוי העשן המכנית משתמשת במערכת ונטילציה המקיפה את המבנה – ומפנה את העשן באמצעות מפוחים שואבים.

 

לפנות אל הגורמים המקצועיים בהתקנת מפוחי פינוי עשן

על ידי התקנת מערכות פינוי עשן, טבעיות או מכניות, ניתן יהיה לשמור על בטיחות האנשים בתוך המבנה. כדי להתקין את המערכות הללו כהלכה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל חברת מילניום מיזוג אוויר בע"מ. חברה זו, שהוקמה בשנת 1998, מספקת פתרונות מקצועיים ואיכותיים בתחום המיזוג והקירור. כמו כן, עובדי החברה מתמחים גם בשלל פתרונות יניקה וסינון. זאת ועוד, כדי לענות על צרכי הלקוח במדויק.

קידום אתרים בגוגל בניית אתרים